SPOLUPRÁCE

(ze sborového dne 2013 s prof. Janem Sokolem)

Jsme rádi, že fara i kostel jsou díky rozmanitým programům součástí kulturního a společenského života v našem městě. Kostel  slouží jak k běžným i mimořádným bohoslužebným shromážděním, tak i ke koncertům a představením pořádaným  různými institucemi.

Mezi hlavní partnery patří Středisko místní kultury při Třebechovickém muzeu betlémů, Česká křesťanská akademia, Fair Trade, Základní umělecká škola, Základní škola, YMCA a další. Benefiční koncerty podpořily například práci institucí jakou jsou Diakonie ČCE, Pomozte dětem, Selesiánské centrum Pardubice, Lékaři bez hranica další.

Činnost sboru podpořily již vícekrát také Královéhradecký kraj a mistní Městský úřad Třechovice pod Orebem.

Velmi si vážíme také dobrých dlouholetých ekumenických vztahů a živé spolupráce s Farností Sv. Ondřeje.