ČESKÁ KŘESŤANSKÁ AKADEMIE TŘEBECHOVICE POD OREBEM

 

 

 

Je místní skupinou celorepublikového občanského sdružení, které má celkem 70 skupin a něco přes 1700 členů. Prezidentem celé ČKA je prof. Tomáš Halík. Našimi nebližšími sousedy jsou skupiny ČKA v Hradci Králové a Kostelci nad Orlicí.  

 

Cílem naší skupiny, jež byla založena v roce 2005, je podporovat a organizovat setkání lidí různých vyznání, různých hodnotových orientací a různých pohledů na svět. Právě setkání a rozhovor jsou dvě nabízené cesty, jimiž lze objevovat nový a dříve třeba i netušený prostor k poznávání druhých. Setkání jsou volně přístupná pro všechny zájemce.

 

Místní skupinu doposud navštívili vojenský kaplan kpt. Tomáš Hoffmann, prorektoři Univerzity Karlovy doc. Martin Prudký a prof. Jan Bednář, psycholog Jeroným Klimeš Ph.D., redaktor BBC Dr. Malcolm Haslett, náměstek Státního ústavu radiační ochrany Ing. Jiří Hůlka, děkan Fakulty humanitních studií prof. Jan Sokol a děkan Evangelické teologické fakulty Doc. Jindřich Halama, ředitel Ústavu molekulární genetiky AV ČR prof. Václav Hořejší, pražský biskup Mons. Václav Malý, ambasador ČR v Izraeli Ing. Jiří Schneider, přírodovědec RNDr. Petr Rybář, archeolog a historik prof. Petr Charvát, archeologové Noel Browne (University of Gallway, Irsko) a Prof. Dr. Oded Lipschits (Tel Aviv, Izrael), arabista a islamolog Doc. Miloš Mendel, filoložka a překladatelka prof. Jana Nechutová, MUDr. Jana Svatošová a řada dalších.

 

Členem ČKA se může stát každý. Celoroční členský příspěvek činí 200 Kč pro pracující a 100 Kč pro studenty a důchodce. Členům ČKA je zasílán zdarma v rámci členských příspěvků čtyřikrát do roka časopis s pestrou tématikou Universum. Provoz místní skupiny je hrazen z členských příspěvků, ze sponzorských darů, dotace Královéhradeckého kraje a díky každoroční podpoře místního Městského úřadu Třebechovice p. O.

 

 

 

Složení místního výboru: Petr Polehla, Ph.D. (historie)

                                             Mgr. Kateřina Čapková (kultura, spol. vědy)

                                             Ing. Pavel Kouba (hudba, filmy)

                                             Marta Pató, Ph.D. (literatura, jazykověda)

                                             Filip Čapek - předseda (biblická věda ad.)


 

Kontakt a informace: http://www.krestanskaakademie.cz/clanek/432